Özgeçmiş


Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Maliye Bakanlığı’nda Vergi Denetmeni olarak görev yapmış olup, bu görevi sırasında kamu ve özel kesim işletmelerinde denetim ve incelemelerde bulunmuştur.

1996 Yılında Vergi Denetmenliği görevinden istifa eden SEZER, özel sektörde yöneticilik ve danışmanlık yapmıştır.

Yeminli Mali Müşavirlik faaliyetine devam eden Yılmaz SEZER’in aynı zamanda Sermaye Piyasası Kurulu ve Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi Belgesi bulunmaktadır. Turizm, Kimya, Eğitim, Enerji, İnşaat ve Taahhüt, Finans, Üretim, Gıda sektörlerinde sorumlu ortak başdenetçi olarak denetim faaliyetlerinde bulunmuş olup, Güncel Bağımsız Denetim Danışmanlık ve YMM A.Ş’ de Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Özelikle taahhüt ve enerji konularda çalışmaları bulanan Yılmaz SEZER’in çeşitli dergi ve gazetelerde değişik konularda yayınlanmış 300’ün üzerinde makalesi bulunmaktadır.  Çeşitli televizyon-radyo programlarında ve konferanslarda konuşmacı olarak katılmış olup, TÜRMOB tarafından yayınlanmış Yabancı Sermayeli Şirketler ve Vergilendirilmesi,İş Ortaklığı konularda kitapçıkları mevcuttur.

Yılmaz Sezer

Yılmaz Sezer

Yönetim Kurulu Başkanı - Sorumlu Denetçi - YMM

E-bülten

Bizden haberder olmak için lütfen kaydolun.