e-Defter Oluşturulması İmzalanma Süresi ve Elektronik Defter İmzalama Süresi Uzatıldı

e-Defter Oluşturulması İmzalanma Süresi ve Elektronik Defter İmzalama Süresi Uzatıldı

Tarih: 1 Mart 2017 | Güncel Mevzuat,


T.C.

MALİYE BAKANLIĞI

Gelir İdaresi Başkanlığı

Konusu: Elektronik defter (e-Defter) uygulamasına dâhil olanlar tarafından 28 Şubat 2017 günü sonuna kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gereken “Elektronik Defter Beratları”nın yüklenme süresinin uzatılması.

Tarihi: 28/02/2017

Sayısı: VUK-89 / 2017-2

  1. Giriş:

Başkanlığımıza iletilen talepler doğrultusunda, e-Defter yazılımlarında yapılan güncelleme nedeniyle, Vergi Usul Kanununun Mükerrer 242 nci maddesindeki yetkiye dayanılarak, 28 Şubat 2017 günü sonuna kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gereken “Elektronik Defter Beratları”nın yüklenme süresinin uzatılması bu sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.

  1. Elektronik Defterlerin Oluşturulması ve İmzalanma Süresi ile Elektronik Defter Beratlarının Yüklenme Süresinin Uzatılması:

28 Şubat 2017 günü sonuna kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gereken “Elektronik Defter Beratları”nın yüklenme süresi 06 Mart 2017 günü sonuna kadar uzatılmıştır.

Duyurulur.

Adnan ERTÜRK     

Gelir İdaresi Başkanı

 

 

Paylaş


Okuma Önerisi

Artık Mal ve Hizmet Alımı Yaparken, Satıcının Maliye Bakanlığı Tarafından Re’sen Kapatılan Mükellefler Listesinde Olup Olmadığını Sorgulayabileceksiniz!

E-bülten

Bizden haberder olmak için lütfen kaydolun.