Esnafa Sıfır Faizli Kredi Desteği Yeniden Başladı!

Esnafa Sıfır Faizli Kredi Desteği Yeniden Başladı!

Tarih: 20 Haziran 2016 | Vergi Günceli,


Esnafa, Hazine destekli 1 yıldan 5 yıla kadar yani 60 ay vadeye kadar alabileceği faizsiz 30 bin lira kredi tekrar başladı.
Makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde veya sermaye ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kredi talep eden esnaf ve sanatkar, Hazine destekli 30 bin liraya kadar kredi alabilecek. Esnafa kullandırılacak kredinin faizi sıfır olup, sicil kaydı olan yeni, eski tüm esnaf bu krediyi alabilecektir.

Krediden faydalanmak isteyen esnaf, bağlı olduğu ‘Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne bizzat başvuru yapacaktır. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından onay verildikten sonra başvuru Halkbank’a iletilecektir.

Halkbank da gerekli incelemeyi yaptıktan sonra başvuru olumlu sonuçlanırsa talep edilen kredi ödemesi esnafa ödenecektir.

Saygılarımızla;
Güncel Group

*Sirkülerlerimizde bir konunun kapsamlı bir şekilde ele alınması amaçlanmamıştır. Konu hakkında genel olarak bilgi vermek ve yorum yapmak hedeflenmektedir. Bu sirkülerler ile profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti sunulmamaktadır. Sirküler konusu hususlara ilişkin kararlarınızda konusuna hakim profesyonel bir danışmana başvurmanız tavsiye edilir. Sirküler içeriği nedeniyle doğabilecek uyuşmazlık ve ihtilaflardan kaynaklanan zarardan sirküler dayanak gösterilerek Güncel Group sorumlu tutulamaz.

Paylaş


Okuma Önerisi

Sosyal Güvenlik Mevzuatı

E-bülten

Bizden haberder olmak için lütfen kaydolun.